Zabawkowa kuchnia Duktig z Ikea - czy warto kupić? Moja opinia i pomysły na aranżacje

kuchnia dla dzieci Ikea

Po przeprowadzce do nowego mieszkania kuchnia Duktig z Ikea była jednym z pierwszych zakupów do pokoju naszego 2-latka. Jest to duża i solidna zabawka, która może posłużyć na lata. Odpowiem dziś dlaczego się u nas sprawdza i jak można ją w ciekawy sposób ulepszyć i zaaranżować w każdej przestrzeni.

Kuchnia składa się z dwóch drewnianych części kupowanych osobno (znajdziecie ją np tutaj). Można zatem zdecydować się wyłącznie na szafkę dolną z palnikami i zlewem lub dokupić do niej część górną z mikrofalówką i półkami. W porównaniu do konkurencyjnych produktów na rynku, kuchenka z Ikea wypada naprawdę solidnie. Plastikowe odpowiedniki zwykle są tańsze, ale też mniejsze i nie tak trwałe. Jest to jednak zabawka, która nie gra, nie wydaje dźwięków, więc przez wielu rodziców uznawana jest za mało atrakcyjną. Dla mnie jest to jedynie zaleta, bo można bawić się przy niej wcielając w różne role. Widziałam nawet, że wielu rodziców stawia ją w prawdziwych kuchniach, gdzie maluchy do woli mogą naśladować rodziców. 

Jeśli zatem Twoje dziecko od grających zabawek woli garnki, patelnie i durszlaki, to inwestycja w zabawkową, "cichą" kuchnię będzie dobrym pomysłem. Ja nie miałam wątpliwości czy ją kupić. Podczas każdej wizyty w Ikea Igor spędzał przy kuchence Duktig sporo czasu. Obecnie bardzo lubi pomagać w kuchni i uczestniczy w gotowaniu. Ze swojej kuchenki korzysta znacznie częściej niż z warsztatu, który u nas okazał się być jednak niewypałem. Gotuje zarówno dla nas, swoich zabawek, jak i gości. Robi przy niej naleśniki, herbatki, a jego specjalnością jest kawa w wersji deserowej serwowana z bananem i ta bardziej wytrawna z drewnianym kurczakiem. Mówię Wam - pycha!

Zabawka jest sporych rozmiarów, więc trzeba wygospodarować dla niej odpowiednią ilość miejsca. Jej design jest prosty, więc pasuje do większości dziecięcych pokoików. U nas prezentuje się tak:


zabawkowa kuchnia Ikea
zabawkowa kuchnia Ikea
zabawkowa kuchnia Ikea
zabawkowa kuchnia Ikea
zabawkowa kuchnia Ikea

Ten dziecięcy mebel można jednak w łatwy sposób "shakować". Wystarczy odrobina wyobraźni i zmysłu artystycznego. Przy użyciu tapety, farb i dodatków można stworzyć z niej prawdziwe aranżacyjne cudeńka. Zobaczcie sami:

kuchnia dla dzieci drewniana
kuchnia do zabawy

kuchnia ikea duktig
ikea duktig
ikea duktig
zabawkowa kuchnia ikea
zabawkowa kuchnia ikea
Jak podoba się Wam zabawkowa kuchenia Ikea Duktig w odmienionych wersjach? Planujecie kupić taką kuchenkę dla swoich dzieci?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz