Te miejsca na świecie chcę zobaczyć!


Ile jest miejsc na świecie, które chcesz w życiu zobaczyć? Gdzie chcesz pojechać? Kiedyś regularnie planowaliśmy podróże i wyznaczaliśmy sobie miejsca do odwiedzenia. Po narodzinach syna zaniechaliśmy dalszych wyjazdów, ale to już najwyższy czas, by to zmienić. Dajmy sobie przestrzeń do marzeń, niech się spełniają!

Jestem w 100% pewna, że poniższa lista nie jest kompletna. Do wielu miejsc, w których byłam chciałabym np wrócić i zobaczyć je jeszcze raz, poznać bliżej. Taki plan może zająć nawet całe życie, ale przecież kto nie lubi marzyć? Moje miejsca na ziemi do odwiedzenia podzieliłam na te bliższe i dalsze. Niektóre z nich to wielkie, kultowe metropolie, inne to rajskie i egzotyczne kierunki. Zapraszam do wspólnego podróżowania :)

Wymarzone kierunki: bliższe:

1. Włochy, Rzym
Rzym to historia i kolebka europejskiej kultury. Napisano o nim już chyba wszystko, a mnie marzy się odwiedzenia tego miasta i pobycie w nim dłużej niż 1 czy 2 dni. Chciałabym chwilę w nim pomieszkać, poczuć jego klimat i rytm. Marzy mi się odwiedzenie nie tylko kultowych, turystycznych miejsc, ale knajpek, w których jedzą miejscowi. Przeszłabym się z mężem śladami bohaterów filmu "Zakochani w Rzymie", napiła kawy w kafejce ulokowanej gdzieś w ciasnej uliczce i wrzuciła monetę do fontanny Di Trevi. Nie chcę tam jechać latem, gdy tłumy turystów depczą siebie nawzajem. W ten sposób znielubiłam np. Barcelonę, więc w podróż wybierzemy się pewnie poza sezonem.


2. Włochy, Wenecja
Kolejne kultowe, historyczne miasto i znów Włochy. Nic nie poradzę, że bardzo lubię ten rejon Europy i gdyby tylko pozwalałby mi na to budżet wybierałabym się w różne zakątki Włoch przynajmniej raz do roku. W Wenecji jeszcze nie byłam, ale jestem pewna, że uda mi się zobaczyć to magiczne miejsce.


3. Włochy, Sycylia
Sycylia to wyjątkowe miejsce ze specyficzną i historią. Mafia jest tam ciągle żywa, podobnie jak jej niezwykły klimat, którego nie da się podrobić. Chciałabym wynająć tam domek i przeżyć prawdziwe, włoskie wakacje z rodziną. Nie wspomnę nawet o wspaniałej włoskiej kuchni i morzu wina do degustacji:)


4. Włochy, Portofino
Wychodzi na to, że bardziej będzie nam się opłacało przenieść na jakiś czas do Włoch niż tam podróżować. Portofino to jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów we Włoszech, ale jakże piękny!

5. Skandynawia, Szwecja, Sztokholm

Jestem wielką fanką szwedzkich kryminałów, fascynuje mnie szwedzka kultura i jest to dla mnie obowiązkowy punkt na mapie. Marzy mi się nie tylko odwiedzenie Sztokholmu, ale dłuższy tour po Szwecji, a nawet dalej po całej Skandynawii.


6. Londyn

Londyn nie jest miejscem, o którym marzę, by je zobaczyć, ale myślę, że po prostu trzeba to zrobić (a przy okazji małe zakupy nie zaszkodzą). Jeden z obowiązkowych punktów na życiowej, podróżniczej mapie.7. Francja, Prowansja

Prowansja kojarzy mi się z historyczną i magiczną krainą z polami pokrytymi lawendą. Liczę, że widoki będą tam równie wspaniałe jak we włoskiej Toskanii, choć oczywiście w innym klimacie.


8. Islandia, Reykjavik


Islandia kojarzy mi się z dziką, zieloną krainą pełną gorących rzek i źródeł. Nie lubię zimna, ale tam wybrałabym się z wielką chęcią, zabrała grube, wełniane swetry i trapery. Myślę, że tam można też zrobić najbardziej klimatyczne i piękne zdjęcia. Reykiavik to także jedno z miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć zorzę polarną.


9. Portugalia, Madera

Dość dobrze udało nam się poznać portugalskie wybrzeże Algarve i Lisbonę, ale wciąż marzy mi się Madera, która kojarzy mi się z łagodnym klimatem, skalistym wybrzeżem i bujną zielenią.
Kierunki dalsze:

10. USA, Nowy Jork
Plan na wyjazd do USA jest, ale wciąż go oddalamy, bo cały czas wydaje nam się, że mamy za małe dziecko, by się tam z nim wybrać, a z kolei bez niego chyba nie ma sensu lecieć. Na szczęście NY rozumie i poczeka :)
11. USA, Floryda, Miami

Marzy mi się wielki tour po Stanach, który pozwoli nam na zobaczenie przynajmniej kilku z nich. Floryda będzie obowiązkowym punktem na mapie wycieczki.


12. Walt Disney World Resort, USA

Parków tematycznych Disneya na świecie jest kilka, ale podobno te w Stanach są największe i najbardziej spektakularne (co mnie wcale nie dziwi). Oczywiście tam trzeba się wybrać z dzieckiem, bo innej opcji nawet nie biorę pod uwagę.


13. Seszele

Zaczynają się bardziej egzotyczne kierunki. Seszele spośród wielu rajskich archipelagów wyróżniają naprawdę puste plaże, bujny las tropikalny z gatunkami roślin i zwierząt, które występują tylko tam. To doskonałe miejsce do nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Tam znajduje się też jedna z 10 najpiękniejszych plaż świata, gdzie kręcono wiele filmowych scen. Trzeba kogoś namawiać dalej?


14. Malediwy
Malediwy pierwotnie miały być destynacją naszej podróży poślubnej. Marzył nam się domek, z którego bezpośrednio można zejść do lazurowej wody i snorklować z maską. Okazało się, że budżetu wystarczy na domek, ale ten dalej na plaży, a te wymarzone widzielibyśmy z okna. Postanowiliśmy więc objechać wybrzeże Portugalii, ale swoje marzenie jeszcze spełnimy.


15. Tajlandia, Bangkok

Podróż do Azji to jedno z moich marzeń. Nie miałam jeszcze okazji odwiedzić tego rejonu świata i myślę, że najlepiej będzie zacząć od Tajlandii. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Bangkok i wyspy znane m.in z kultowego filmu "Rajska Plaża". W tę podróż wybrałabym się chętnie tylko z mężem :)16. Wietnam, Sajgon

Wietnam chcę zobaczyć od momentu, gdy opowiedział mi o nim tata. Podobno miejsce jest absolutnie magiczne i zaskakujące. 


17. Wodospad Iguazu - Brazylia

Są takie miejsca na świecie, które słyną ze swojego piękna, ale nie będzie mi dane ich zobaczyć głównie ze względów bezpieczeństwa. Brazylia jest jednym z takich miejsc.  Las Amazoński czy Wodospad Iguazu, to jednak takie cuda natury, że marzeniem jest zobaczenie ich na żywo.18. Australia, Sydney, Wielka Rafa Koralowa

Chyba cała Australia jest warta zobaczenia, ale szczególnie interesuje mnie Wielka Rafa Koralowa, która niestety niknie w oczach oraz oczywiście Sydney.


19. Indonezja, Bali

Bali to dla mnie synonim tajemniczych świątyń, woni kadzideł i rajskiej roślinności. Taka podróż to pewnie wielkie, duchowe życie.20. Kuba

Oczywiście na Kubie szczególnie interesuje mnie degustacja lokalnego rumu, choć walory kulturowe czy niepowtarzalny klimat również mnie pociągają :) Podobn0 to ostatni moment, by zobaczyć Kubę i jej kultowy charakter, który lada moment się zmieni.21. Meksyk

Meksyk jest kontrowersyjny i kojarzy mi się z niebezpieczeństwem. Chciałabym jednak zobaczyć ten kraj na własne oczy i dotknąć mistycznego miejsca, jakim są ruiny miasta prekolumbijskiego.
22. Afryka, Zanzibar, Kenia

Zanzibar to kolejne egzotyczne i rajskie miejsce, które wyróżniają piękne plaże i pocztówkowe widoki. Z kolei, Kenia to chyba najlepsze miejsce do obejrzenia na żywo gatunków zwierząt, które w naszym kraju występują jedynie za kratami w Zoo. Marzy mi się taka podróż z rodziną i zobaczenie fragmentu dzikiej Afryki, którą znam tylko z filmów.


Uff, czuję się odurzona tymi, wszystkimi, pięknymi widokami. Każdy z wymienionych wyżej kierunków ma swój wyjątkowy charakter i jest wart zobaczenia. Gdybym tylko rozbiła bank, to do powyższej listy dopisałabym jeszcze co najmniej kilkanaście punktów, a powyższa lista z pewnością nie jest jeszcze zamknięta. A jakie są Wasze destynacje, które musicie zobaczyć lub marzycie o ich odwiedzeniu? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz