Wyprawka do żłobka dla chłopca

wyprawka do żłobka blog

Debiut w żłobku mój maluch ma już za sobą, ale wciąż pamiętam te emocje. Zanim jednak zaczniesz umierać z nerwów, radzę zająć się bardziej przyjemną częścią przygotowań, czyli wyprawką. Dziś podrzucę kilka moich typów dla małego chłopca.

Większość placówek przygotowuje listy potrzebnych rzeczy dla dzieci, więc w pierwszej kolejności trzeba się z nią zapoznać. U nas na przykład nie są wymagane przybory plastyczne, bo wszystkie zapewnia żłobek, by maluchy korzystały z tych samych materiałów. Poniżej znajdziecie kilka moich typów dla małych chłopaków:

Kompletujemy wyprawkę do żłobka
wyprawka żłobek blog


1. Piżamka Zalando 119 zł 2. Worek Pakamera 35 zł 3. Bidon Skip Hop 21 zł 4. Poduszka przytulanka H&M Home 22,90 zł 5. Kocyk La Millou 149 zł 6. Plecak Skip Hop 71,30 7. Piłkarskie kapetki Befado 44 zł 8. Klapki Crocs 126 zł 9. Plecak LittleLife 99 zł

Poza rzeczami, które ujęłam w propozycjach, nasz klubik wymagał w wyprawce szczoteczki do zębów, pasty (u nas Elmex), chusteczek nawilżanych, kosmetyków i ewentualnie pieluszek, jeśli dziecko ich używa.

Przy okazji polecam Wam kupienie kocyka i podusi dużo wcześniej. Niech dziecko oswoi się z nowymi rzeczami i zabierze je do żłobka, jako znajome przedmioty. Ulubiona przytulanka, która pachnie domem też może pomóc w pierwszych, trudnych dniach adaptacji.

Jeśli chodzi o kapetki, to warto postawić na wygodę. U nas większość dzieci śmiga w Crocsach i też się do nich przekonałam. Takie buciki łatwo samodzielnie zdjąć i założyć, ale to propozycja dla starszaków. Młodszym dzieciom lepiej kupić wygodne kapetki np Befado.


Jak podobają się Wam moje wyprawkowe propozycje? Może macie własne, polecone przedmioty do żłobka z listy must have?

4 komentarze:

 1. Jest tyle cudnych rzeczy dla chłopców teraz. A nie tylko dziewczynki. Sama niedługo będę kompletować taką wyprawkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - nareszcie! Choć i tak działy z modą dziecięcą, to nadal 3/4 rzeczy dla dziewczynek.

   Usuń
 2. My już do przedszkola, żłobek nas ominął i całe szczęście wyprawka za nami, bo mi głowa pęka od takich rzeczy :D
  Ale dzięki za polecenie worka... Bo do tej port nie znalazłam nic fajnego i na razie zamiast worka mamy płócienną torbę ;)

  OdpowiedzUsuń