Rodzicielskie trendy na 2017 r. od Pinteresta


Pinterest cyklicznie przygotowuje raport na temat trendów, które będą obowiązywały w nowym roku. Platforma bierze pod lupę wyszukiwania użytkowników w dziedzinach takich jak: moda, uroda, kuchnia czy....dzieci i na tej podstawie przygotowuje zestawienie o topowych trendach. Zobaczcie za czym będą szaleli rodzice w 2017 r.

Wiele osób korzysta z Pinteresta szukając tam przepisów na dania dla dzieci, pomysłów na dekoracje wnętrz czy zabawy. Sama robię tak od dawna, więc z ciekawością przejrzałam cały raport o trendach na 2017 r, a szczególnie dział poświęcony dzieciom. Niektóre z punktów znałam już doskonale, ale niektóre z nich są dla mnie zaskoczeniem. Poniżej znajdziecie 10 wytypowanych przez Pinteresta tendencji, które zawojują internet i nasze domy w nowym roku:

1. Natura i las w pokojach dziecięcych


Do pokoików dzieci zapraszamy mieszkańców lasu: jelonki, niedźwiadki, lisy, drzewa, pieńki, naturalne drewno, liście namalowane na ścianach czy góry. Niby wszystko to już widziałam, ale w trendzie chodzi o coś więcej. Pokój ma opowiadać historię o przygodzie lub wycieczce w lesie. Aranżujemy, więc kąciki do zabaw z tipi i akcesoriami takimi, jak ognisko czy drewniane pieńki. Wygląda to całkiem miło dla oka i mnie do gustu przypadło bardziej od modnych dawniej np. płaczących chmurek. 

2. Pomagamy dziecku rozwijać się, proponując zabawy i aktywności

Brzmi znajomo? Wydaje mi się nawet, że to codzienność każdego rodzica. Od dawna rodzice stają na głowie, by proponować swoim dzieciom rozwijające zabawy. Chodzi o przykłady aktywności, które w naturalny sposób pomagają w nauce mówienia czy poszczególnych umiejętności, a Pinterst to prawdziwa skarbnica inspiracji w tym zakresie.

3. Trochę magii w ogrodzieOkazuje się, że na Pintereście rodzice szukają inspiracji na aranżację ogrodu lub chociaż jego fragmentu lub elementów, tak by przypominały one miniaturowe, bajkowe krainy. Maleńkie domki, źródełka, dróżki i miniaturowe elfy mnie przyprawiają o lekki dreszczyk grozy, ale samo tworzenie takiej bajkowej aranżacji może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. A efekt? Cóż... na pewno spodoba się maluchom.

4. Budowanie historii na postawie zapisanych kart

Ten temat mnie zaciekawił, bo może być świetną zabawą dla starszych dzieci. W skrócie polega to na tym, że na kartach wypisujemy początek bajki lub historii. Losujemy jedną z kart i dopowiadamy resztę według własnych wyobrażeń. Może to być świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu np. w długie, zimowe wieczory.

5. Zabawy manualne palcami

Od lepienia, poprzez zabawy mini pacynkami. Wszystko to brzmi znajomo, ale można znaleźć na nie milion pomysłów i nowych sposobów.

6. Podróżowanie samochodem z dzieckiem i pomysły na to jak tę podróż przetrwać


Kto jechał choć raz w dalszą, samochodową podróż autem z niemowlakiem ten wie, że trzeba się do tego przygotować jak do wojny. Jednak teraz nauczeni życiem, wiemy w co się uzbroić, by taką podróż przetrwać. Otóż trzeba zaopatrzyć się w listę hacków, które nam to ułatwią, a z pomocą przychodzą inni rodzice, którzy zdążyli już wpaść na milion genialnych pomysłów, które umożliwiają nawet długie podróżowanie z dzieckiem.

7. Wirtualna rzeczywistość

To co oglądamy na ekranach ma przenikać do naszej rzeczywistości. Poznaliśmy już Pokemon Go, a w wersji dla dzieci wirtualna rzeczywistość powołuje do życia ich rysunki z kolorowanek (taką aplikację wypuścił już np. Disney). Kupić można też już gry planszowe czy kreatywne, które przy użyciu aplikacji do życia powołują dziecięce malunki czy bohaterów gier. Oczywiście wyposażyć się można także w okulary VR, ale jak dla mnie to nadal abstrakcja.

8. Domowe lodyJuż wiadomo czym będziemy zajmować się latem w kuchni - będziemy na potęgę wytwarzać domowe lody, a hitem będą te w kolorach tęczy. To cieszy mnie bardzo, bo oznacza, że na Pintereście znajdziemy mnóstwo ciekawych przepisów i maluchy będą mogły latem zajadać się chłodnymi pysznościami, które sami wyczarujemy w kuchni. Na wegańskie, bananowe lody przepis już mam, więc chętnie się z Wami nim podzielę.

9. Klasyczne imiona dziecięce

Wszystko wskazuje na to, że w 2017 r. mniej dzieci będzie cieszyło się oryginalnym imieniem. Po Żyrafach i Dżesikach chcemy powrotu do klasyki... i dobrze!

10. Nauka hiszpańskiego

Tutaj kompletnie nie wiem o co chodzi, ale wychodzi na to, że cały świat oszalał na punkcie nauki języka hiszpańskiego. Jeśli więc macie ochotę, to na Pintereście znajdziecie sposoby na wtłoczenie hiszpańskiego do głów Waszych pociech.

Trendy zostały oczywiście wytypowane na podstawie wyszukiwań rodziców z całego świata, jednak sporo z nich powinno przyjąć się też w naszych domach. Co o nich myślicie? Źródło zdjęć: Pitnerest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz